Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Tunnel Size | 400x200 mm |
| Steam Source | Electric Boiler |
| Application | Bottle Sleeve |
| Capacity | as per requirement |
| Steam Pressure | 0.5 MPa |
| Conveyor Speed | 0-10 m/min |
| Bottle Diameter Range | 30-80 mm |
| Material | Ss and MS |
| Model Name/Number | SVISST |
| Brand | Siddhivinayakl |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Type | Fully Automatic |
Additional Information: